Logo Gmina Ciepłowody

News

"Fit i Eko ważne słowa – naucz się jak je stosować"

03.04.2017

  W dn. 27.03.2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia LGD "Qwsi", podczas którego Rada oceniła, wybrała i ustaliła kwotę wsparcia dla wniosków złożonych w ramach naboru nr 1/2017/G – projekt grantowy „Bezpiecznie i zdrowo”. Limit środków w naborze wynosił 300 000 zł. Wśród wybranych grantów na 6 miejscu znalazł się grant pt. "Fit i Eko ważne słowa – naucz się jak je stosować" złożony przez Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Ciepłowodach otrzymując 10 punktów. Po podpisaniu umowy w drugiej połowie roku zostaną zorganizowane działania aktywizujące dla mieszkańców.

  W ramach projektu planowane są warsztaty z samoobrony, ekoceramiki, upcyklingu, modelarstwa i zdrowego odżywiania, które odbywać się będą na świetlicach wiejskich, konkurs plastyczny propagujący zdrowy tryb życia i ekologię oraz dwie imprezy sportowo-rekreacyjne – Bieg Szlakiem Legend oraz Piknik Modelarsko – Lotniczy.
  Wszystkie warsztaty i imprezy skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat, bowiem ta grupa wiekowa była preferowana przez LGD Qwsi jako grupa defaworyzowana, ale uczestniczyć w nich będą mogły także osoby młodsze i starsze.
Całkowita wartość projektu wynosi 29 966,65 zł, a dofinansowanie 29 549,00 zł.

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.