Logo Gmina Ciepłowody

News

Informacja KRUS - Bezpieczne wakacje

13.07.2017

Bezpieczne wakacje

Drodzy rodzice, zbliża się okres wakacyjny, czyli czas nasilonych prac żniwnych i czas wolny dla dzieci od zajęć szkolnych. Większość z nich nie opuszcza gospodarstw i pomaga rodzicom przy pracach. Wasze gospodarstwa odwiedzają dzieci znajomych i rodziny z miast, które szczególnie narażone są na niebezpieczeństwo, gdyż nie znają specyfiki pracy na wsi i zachowań zwierząt.

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ząbkowicach Śl. Apeluje do Państwa o wzmożoną czujność i zwiększone zaangażowanie przy opiece dzieci znajdujących się w Waszym gospodarstwie rolnym. Bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na ich sposób zabawy oraz wytyczenie ogrodzonego terenu do zabawy i zadbanie by był on blisko domu i pod stałą opieką osób dorosłych. Należy również zapewnić dzieciom bezpieczeństwo mając na uwadze okoliczne stawy, zbiorniki wodne oraz rzeki tak, aby dzieci nie kąpały się w miejscach zabronionych. Należy w gospodarstwie zabezpieczyć wszelkie włazy, studnie, szamba oraz różnego rodzaju przedmioty przed przewróceniem się: podparte bramy, zaczepy, koła, stare płoty.

Ponadto należy zadbać o zabezpieczenie środków ochrony roślin, maszyn, urządzeń elektrycznych i zwierząt, zwłaszcza samic karmiących. Dzieci nie znają zachowań zwierząt karmiących i chcąc tylko pogłaskać małego prosiaka czy cielaka, mogą napotkać się z ostrą reakcją samicy i poważnymi skutkami. Dzieci mogą wykonywać lekkie prace w gospodarstwie, takie jak karmienie kur, królików, podlewanie czy np. pielenie warzyw, ale każda praca powinna być wykonywana pod ścisłym nadzorem osoby dorosłej.

   Apelujemy do Państwa jeszcze raz, pilnujcie swoich dzieci, aby wakacje były relaksem

i odpoczynkiem a nie kończyły się tragedią.

 

Główny specjalista PT KRUS Ząbkowice Śl.

   Zbigniew Nieć

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.