Logo Gmina Ciepłowody

News

News zdjęcie id 475

Dzień Pluszowego Misia

27.11.2017

  W dniach 23.11-24.11.2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej i Bibliotece Szkolnej w Ciepłowodach odbywały się zajęcia związane z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przygotowania do imprezy rozpoczęły się już w październiku, kiedy to ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Miś uciekł z ZOO”. Zadaniem uczestników było wykonanie 6 ilustracji do wiersza Haliny Szayerowej, pt. „Pożegnalna wizyta”. W konkursie wzięło udział ponad dwudziestu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum ZSP w Ciepłowodach. Zwycięskie prace wykonały: Zosia Tatarek, Zosia Pietrykiewicz, Tamara Tomasiak oraz Gosia Pietrykiewicz.
  23 listopada rozpoczęły się właściwe zajęcia. Obie biblioteki odwiedzali uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Podczas spotkania dzieci mogły pochwalić się swoimi maskotki, poznawały historię powstania pluszowych misiów, a także czekała na nich niespodzianka. Przygotowane we wcześniejszym konkursie prace zostały wykorzystane w teatrzyku kamishibai. Dzieci obejrzały historyjkę o ucieczce niedźwiedzia z ZOO i jego odwiedzinach na świetlicy. Na zakończenie każdych zajęć uczniowie wykonywali portrety swoich ulubionych pluszowych przyjaciół.
  Panie bibliotekarki nie zapomniały oczywiście o przedszkolakach. Historię misia poznały również dzieci z Samorządowego Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Ciepłowodach.
  Dodatkowo w ciągu tych dwóch dni każdy odwiedzający bibliotekę mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, z czego wyjątkowo często korzystali starsi uczniowie.

Gminna Biblioteka Publiczna - Iwona Małozięć
Biblioteka Szkolna - Marzena Pakuła   

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.