Logo Gmina Ciepłowody

News

News zdjęcie id 507

Rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Ciepłowody poprzez stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców i turystów

18.01.2018

  W listopadzie 2017 r. Gmina Ciepłowody złożyła do LGD Qwsi w naborze na rozwój ogólnodostępnej niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej wniosek o dofinansowanie pn. „Rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Gminie Ciepłowody poprzez stworzenie miejsca rekreacji dla mieszkańców i turystów” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  W dniu 10.01.2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia, podczas którego dokonano oceny złożonych wniosków. Projekt Gminy zdobył maksymalną liczbę punktów.

Projektowana infrastruktura sportowo – rekreacyjna składać się będzie z dwóch elementów: siłowni zewnętrznej oraz urządzeń rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży (zestaw linowy, huśtawka wahadłowa, huśtawka wahadłowa podwójna, karuzela, huśtawka wagowa, bujak kubełkowy oraz bujak sprężynowy). W ramach projektu planowany jest także montaż ławki wyposażonej w 2 porty usb umożliwiające ładowanie urządzeń elektronicznych oraz dwie stacje do ładowania bezprzewodowego ze źródeł energii odnawialnej (zasilana energią słoneczną).

Całkowita wartość inwestycji wynosi 294 073,64 zł, a dofinansowanie z LGD Qwsi stanowi 63,63% tej kwoty, tj. 187 119 zł. Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim mieszkańcy i turyści odwiedzający Gminę zyskają miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.