Logo Gmina Ciepłowody

News

News zdjęcie id 659

„Bądź jak Leonardo XXI wieku – Future kontra Past”

05.11.2018

„Bądź jak Leonardo XXI wieku – Future kontra Past” to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci.. Te niecodzienne spotkania organizowane przez Fundację Lawendowa Alternatywa odbędą się w październiku i listopadzie w Baldwinowicach w Rancho Lavender. Dedykowane są dzieciom z powiatu ząbkowickiego w wieku 10-14 lat.

Na 3 sobotnich warsztatach połączymy wiedzę o nowych technologiach z wiedzą o niezwykłym człowieku jakim był Leonardo da Vinci. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie co sprawia, że jednego człowieka żyjącego tak dawno wciąż się pamięta–jakie cechy charakteru sprawiły, że do dziś uznawany jest za najbardziej wszechstronnego człowieka na ziemi. Przez ciekawe połączenie historii i przyszłości skontrastujemy obecne możliwości twórcze z tym czym dysponował Leonardo. Biorąc udział w warsztatach dzieci poznają klasyczne formy sztuki oraz współczesne im odpowiedniki. Dowiedzą się różnych ciekawych historii o sztuce i twórcach. Mamy nadzieję, że przez innowacyjne zestawienie działań dzieci zrozumieją ,iż bez względu na to czy mają pędzel w ręce czy smartfon mogą tworzyć i rozwijać się na wiele sposobów. Poznają nowe technologie a podczas warsztatów klasycznych rozwiną swoja kreatywność i zdolności plastyczne, manualne oraz konstruktorskie.

 

Pierwsze spotkanie  ROBOTY kontra WYNALAZKI LEONARDA już 27 października poprowadzi Dorota Felcenloben .Będzie to okazja by posłuchać o niezwykłym człowieku, zobaczyć na modelach jego wynalazki, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o robotach i stworzyć roboty według własnych wyobrażeń. Kolejne spotkania 10 i 24 listopada poprowadzi min. wrocławski artysta, rzeźbiarz  Tomasz Moczek – twórca wrocławskich krasnali. Warsztat DRUK 3D kontra RZEŹBA będzie okazją do odkrycia tajników i możliwości druku 3D oraz spróbowania swoich sił w rzeźbieniu. Na ostatnim spotkaniu ANIMACJA kontra RYSUNEK stworzymy komiks, ale też makietę miasta przyszłości która stanie się scenografią dla filmiku poklatkowego wg scenariusza dzieci. Nie zabraknie też ciekawostek o wrocławskich krasnalach. 

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Projekt pt."Bądź jak Leonardo da Vinci XXI wieku" jest dofinansowany ze środków projektu Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

 Zapisy : www.facebook.com/rancholavender

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.