Logo Gmina Ciepłowody

News

News zdjęcie id 880

OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W CIEPŁOWODACH INFORMUJĘ

09.10.2019

POMOC W OKRESIE ZIMOWYM SŁUŻĄCA POPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA MIESZKAŃCÓW. 

W związku ze zbliżającą się zimą Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciepłowodach podaje informacje niezbędne do udzielania ewentualnej pomocy osobom wymagającym wsparcia, zagrożonym warunkami pogodowymi, a w szczególności; osobom bezdomnym, ubogim, niezaradnym życiowo, niepełnosprawnym, samotnym, starszym, które w okresie zimowym znajdują się  w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.    

Prosimy wszystkich mieszkańców Gminy Ciepłowody o zwrócenie uwagi na swoich sąsiadów, osoby z najbliższego otoczenia, czy w okresie trudnych warunków pogodowych posiadają odpowiednie warunki mieszkaniowe, niezagrażające zdrowiu i  życiu oraz reagowanie na napotkane osoby bezdomne pozostające bez schronienia.

Poniżej podajemy numery telefonów, z których mogą korzystać osoby potrzebujące pomocy oraz osoby zgłaszające konieczność udzielenia pomocy komuś z otoczenia.

Pomoc dla osób bezdomnych oraz informacje można uzyskać bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ciepłowodach u pracowników socjalnych, tel. 074 8 103 562.

lub dzwoniąc pod numery alarmowe:

  • nr 112
  • Policja 997,
  • Pogotowie Ratunkowe 999,

Osobom bezdomnym z ostatnim stałym zameldowaniem w Gminie Ciepłowody zapewniamy  tymczasowe schronienie w schroniskach dla osób bezdomnych na terenie Świdnicy. 

Inna pomoc oferowana osobom bezdomnym i potrzebującym pomocy to m. in. posiłki, pomoc  finansowa w szczególności na leki, opał itp., pomoc w formie usług opiekuńczych, objęcie ubezpieczeniem umożliwiającym bezpłatne korzystanie ze świadczeń zdrowotnych, oraz inna w zależności od potrzeb i sytuacji.

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.